top of page

FORMY WSPARCIA DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU „AKTYWIZACJA DROGĄ DO SUKCESU”

W ramach projektu prowadzona jest indywidualna i kompleksowa aktywizacja zawodowo-edukacyjna w oparciu o opracowaną dla każdego uczestnika ścieżkę reintegracji oraz indywidualny plan działania. Każdy z uczestników zostanie skierowany na poniższe formy wsparcia zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami i potrzebami.

Obligatoryjnymi formami wsparcia są:

  • ustalenie ścieżki reintegracji z psychologiem,

  • poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy,

  • trening umiejętności psychospołecznych,

  • staż lub inna forma zatrudnienia.

 Opis form wsparcia dostępnych dla uczestników w ramach projektu:

1. INDYWIDUALNE SESJE Z PSYCHOLOGIEM

Usługa aktywnej integracji o charakterze społecznym obejmująca zaplanowanie ścieżki reintegracji oraz wsparcie uczestników w  ramach realizacji projektu, zgodnie z indywidualnymi potrzebami uczestników.

2. PORADNICTWO ZAWODOWE I POŚREDNICTWO PRACY

Poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy ma za zadanie wskazać uczestnikom indywidualną drogę rozwoju zawodowego, tak aby zmienić na stałe ich sytuację na rynku pracy.

Poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy składa się z trzech etapów: 

I etap: Identyfikacja potrzeb i indywidualna analiza każdego uczestnika projektu oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego oraz stopnia oddalenia od rynku pracy,

II etap: Przygotowanie Indywidualnego Planu Działania (IPD) dla każdego z uczestników,

III etap: poradnictwo zawodowe w oparciu o metodę balansowania kompetencji.

3. TRENING UMIEJĘTNOŚCI PSYCHOSPOŁECZNYCH

Celem tej formy wsparcia jest nabycie przez uczestników nowych kompetencji psychospołecznych. Szkolenie w ramach VI modułów w formie warsztatów skupi się na tematach związanych z: zarządzaniem czasem i automotywacją, komunikacją, asertywnością, radzeniem sobie ze stresem, autoprezentacją i aktywnymi metodami poruszania się po rynku pracy.

 

4. TRENING UMIEJĘTNOŚCI PSYCHOSPOŁECZNYCH Z ELEMENTAMI COACHINGU GRUPOWEGO

Celem tej formy wsparcia jest zwiększenie motywacji uczestników do pracy nad zmianą dotychczasowego funkcjonowania w sferze zawodowej, psychicznej i życiowej.

 

5. PORADNICTWO PRAWNE

Udzielane uczestnikom zgodnie z indywidualnymi potrzebami określonymi w ścieżce reintegracji

 

6. PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Udzielane uczestnikom zgodnie z indywidualnymi potrzebami określonymi w ścieżce reintegracji.

 

7. KURSY I SZKOLENIA UMOŻLIWIAJĄCE NABYCIE, PODNIESIENIE LUB ZMIANĘ KWALIFIKACJI I KOMPETENCJI ZAWODOWYCH NIEZBĘDNYCH NA RYNKU PRACY

Udzielane uczestnikom zgodnie z indywidualnymi potrzebami określonymi w ścieżce reintegracji oraz Indywidualnym Planie Działania. Zostaną zakończone nabyciem odpowiednich zaświadczeń i certyfikatów potwierdzających nabyte kompetencje, kwalifikacje.

 

8. NABYCIE DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO

Każdy z uczestników projektu nabędzie nowe doświadczenie zawodowe na indywidualnie dopasowanych stażach lub innych formach zatrudnienia.

 

9. PROFILAKTYKA -  ZAPOBIEGANIE UZALEŻNIENIOM

W ramach projektu prowadzone będą warsztaty w grupie edukacyjno-motywacyjnej o tematyce związanej z profilaktyką uzależnień.

 

Dodatkowo w ramach projektu możliwe jest  DOPOSAŻENIE STANOWISKA PRACY DO POTRZEB OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

bottom of page